Arkitektonisk form. Svart marmor, med dekorer i brännförgylld brons. Med dekor av bevingade kvinnofigurer, vinrankor och urnor. Emaljerad urtavla märkt "Calame rue Mont Martre á Paris". Dekorerad pendel med maskaron. Mindre kantnaggar. (H.48,5. B.32)
10 600 SEK | 2013-10-27 10:54 |
10 500 SEK | 2013-10-27 11:16 |
7 600 SEK | 2013-10-25 22:47 |
7 500 SEK | 2013-10-23 15:28 |
6 900 SEK | 2013-10-10 11:45 |
6 900 SEK | 2013-10-21 20:39 |
2 000 SEK | 2013-10-21 17:59 |
100 SEK | Startpris |