Gustaf Dahlgren, Malmö. Fot med gjuten dekor av bockhuvuden, rosetter och blommor. Graverade bårder. Skål i delvis förgylld opalinglas med slipning. Skålen med naggar. (H.41, D.29)
2 200 SEK | 2014-04-27 09:50 |
2 100 SEK | 2014-04-26 22:39 |
1 500 SEK | 2014-04-25 17:31 |
500 SEK | 2014-04-25 07:46 |
425 SEK | 2014-04-23 21:13 |
250 SEK | 2014-04-24 21:36 |
100 SEK | 2014-04-21 19:41 |
100 SEK | Startpris |