Träskuren och delvis bemålad figur, "Ungtjur". Osignerad. Tidigare utställd på "Minnesutställningen Dödelhultarn November 1943", som No.13. Utställningskatalog medföljer. Även utställd vid Nationalmuseums utställning 1951 som no.22. Katalog medföljer. Två bakben med lagningar.(H.23, L.27)
11 100 SEK | 2014-04-24 16:20 |
11 000 SEK | 2014-04-19 23:13 |
9 100 SEK | 2014-04-23 20:09 |
3 400 SEK | 2014-04-21 08:15 |
1 000 SEK | 2014-04-19 18:42 |
100 SEK | Startpris |