475. Kandelabrar ett par, 1800-talets andra hälft

Förgylld och mörkpatinerad mässing, stomme i alabaster. För fem ljus vardera. Ljusmanschetterna omaka, stomme med naggar. (Höjd 42cm)

Varenr 158332
Udvalgt

26 Oktober 2014

Hammerslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 2 000 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK

Vurdering 3000 SEK

2 000 SEK2014-10-24 13:31
1 900 SEK2014-10-11 13:19
750 SEK2014-10-23 17:03
650 SEK2014-10-22 13:56
450 SEK2014-10-21 18:43
150 SEK2014-10-21 17:40
100 SEK Startpris

2014-10-26 Kvalitetsauktion, Söndag 26 oktober Kl.12.00, Borlänge

Købsprovision 15% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms