479. Träskuren putti, 1800-talets andra hälft

Skulpturerat och förgyllt trä. Tå och fingeravslag, vingar med lagningar, förgyllningsslitage. (Längd 62cm)

Varenr 158336
Udvalgt

26 Oktober 2014

Hammerslag2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 4 400 SEK1 00 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

Vurdering 4000 SEK

3 800 SEK2014-10-24 17:59
3 600 SEK2014-10-26 10:15
3 300 SEK2014-10-11 13:27
2 100 SEK2014-10-23 09:59
1 500 SEK2014-10-21 21:28
250 SEK2014-10-21 13:26
100 SEK Startpris

2014-10-26 Kvalitetsauktion, Söndag 26 oktober Kl.12.00, Borlänge

Købsprovision 15% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms