Med handmålad dekor och förgyllda kanter. Assietter 12st, djupa tallrikar 12st, förrättstallrikar 12st, mattallrikar 12st, mindre mattallrikar 11st, såsskålar 2st, halvmåneformade fat 12st, uppläggningsfat 4st. Ett halvmånefat med nagg.
40 000 SEK | 2014-10-26 00:39 |
39 500 SEK | 2014-10-21 15:13 |
13 000 SEK | 2014-10-21 15:35 |
600 SEK | 2014-10-21 14:07 |
100 SEK | Startpris |