Porslin. Med handmålad dekor av blomster. Stämplad med sköld i underglasyrblått. Lockets kant med liten invändig nagg. (H.21)
750 SEK | 2014-08-02 21:04 |
700 SEK | 2014-08-03 11:51 |
600 SEK | 2014-08-02 10:37 |
375 SEK | 2014-07-31 00:01 |
100 SEK | Startpris |