12. Jones Anna, tillskriven

Träskuren och bemålad häst med ryttare. På konturerad träsockel. Ryttaren löstagbar, med avslag och lagningar. Proveniens Perjons Per Erikssons etnologiska museum i Dala-Floda. (Längd 17, höjd 17)

Varunr 188758

10 Januari 2016 12:00

Klubbslag23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK 13 500 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

13 500 SEK2016-01-10 10:18
13 000 SEK2016-01-10 11:21
9 800 SEK2016-01-10 11:21
4 800 SEK2016-01-10 09:08
2 800 SEK2016-01-09 23:10
1 400 SEK2016-01-09 22:57
1 100 SEK2016-01-08 21:01
650 SEK2016-01-09 22:36
500 SEK2016-01-05 21:16
450 SEK2016-01-06 13:03
200 SEK2016-01-06 10:04
100 SEK2016-01-05 20:59
100 SEK Startpris

2016-01-10 Månadsauktion, Söndag 10 januari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms