Träskuren och bemålad häst med ryttare. På konturerad träsockel. Ryttaren löstagbar, med avslag och lagningar. Proveniens Perjons Per Erikssons etnologiska museum i Dala-Floda. (Längd 17, höjd 17)
13 500 SEK | 2016-01-10 10:18 |
13 000 SEK | 2016-01-10 11:21 |
9 800 SEK | 2016-01-10 11:21 |
4 800 SEK | 2016-01-10 09:08 |
2 800 SEK | 2016-01-09 23:10 |
1 400 SEK | 2016-01-09 22:57 |
1 100 SEK | 2016-01-08 21:01 |
650 SEK | 2016-01-09 22:36 |
500 SEK | 2016-01-05 21:16 |
450 SEK | 2016-01-06 13:03 |
200 SEK | 2016-01-06 10:04 |
100 SEK | 2016-01-05 20:59 |
100 SEK | Startpris |