Med handmålad dekor och förgyllning. Mattallrikar 5st, djupa tallrikar 6st, assietter 6st, förrättstallrikar 6st, uppläggningsfat och skålar 5st, 6st saltkar, samt såsskål. En djup tallrik med stjärnspricka samt en med litet nagg. En mattallrik med litet nagg. En förrättstallrik med nagg, en med spricka. Såsskålen med nagg. Två assietter med nagg. Den minsta serveringsskålen med fotringsnagg. (Diameter 15,5-31)
2 200 SEK | 2016-01-30 20:15 |
2 100 SEK | 2016-01-31 09:27 |
2 100 SEK | 2016-02-09 21:44 |
800 SEK | 2016-01-31 00:21 |
450 SEK | 2016-01-30 21:23 |
200 SEK | 2016-01-29 11:35 |
100 SEK | Startpris |