Originalmålad. (Höjd 27cm)
Proveniens: Rällsjö Britta Larsson (1901-2006) ärvde hästen, som är tillverkad inom släkten någon gång under 1800-talets senare del. Kopia av Bjursåshästen medföljer, utförd av Karin Andersson, Bjursås. Fotografier medföljer.
25 500 SEK | 2016-09-11 11:48 |
25 000 SEK | 2016-09-11 11:30 |
15 000 SEK | 2016-09-11 10:21 |
10 500 SEK | 2016-09-09 23:27 |
750 SEK | 2016-09-08 21:07 |
400 SEK | 2016-09-08 20:18 |
100 SEK | Startpris |