Carl Gustaf Savary, St.Petersburg. Kontrollör Mikhail Mikhailovich Karpinsky. Godronnerad bas med reliefdekor. Handtag i ben. Invändigt förgylld. Handtag med lagning. Proveniens: Dödsbo efter tidigare Finsk adelfamilj, som flyttade till Sverige på 1950-talet. (Vikt 366g., höjd 14)
2 600 SEK | 2017-05-14 11:42 |
2 500 SEK | 2017-05-13 11:48 |
2 500 SEK | 2017-05-14 10:45 |
1 700 SEK | 2017-05-13 23:31 |
1 500 SEK | 2017-05-11 20:33 |
1 500 SEK | 2017-05-11 21:50 |
1 100 SEK | 2017-05-11 20:54 |
850 SEK | 2017-05-11 20:46 |
200 SEK | 2017-05-11 20:21 |
100 SEK | Startpris |