Delvis antika delar. Förgylld brons, krönt med hästar och figur i triumfvagn. Rektangulär bas i porfyr. Pendel finns. Bas med sprickbildningar, en häst lös i sockelfästet, mindre naggar, urtavla med mindre emaljretuscher. (Höjd 50, längd 46, djup 14,5)
21 000 SEK | 2017-05-14 09:57 |
20 500 SEK | 2017-05-13 18:42 |
20 500 SEK | 2017-05-21 11:49 |
18 500 SEK | 2017-05-13 08:44 |
17 000 SEK | 2017-05-12 20:15 |
5 000 SEK | 2017-05-11 21:44 |
3 600 SEK | 2017-05-11 20:31 |
100 SEK | Startpris |