Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med dekor av blomster och rosett. Pärlbård. Fasettslipat glas. Med Stockholms hallstämpel 1782?. Monogramsignerad IÅ. Signerad ETG av förgyllare Erik Törngren samt AÖB av Anders Öberg, bildhuggare. Senare förgyllning, senare glas, avslutande dekor saknas. (144x55)
12 500 SEK | 2018-01-14 12:00 |
12 000 SEK | 2018-01-14 12:00 |
9 400 SEK | 2018-01-14 11:28 |
8 000 SEK | 2018-01-13 23:39 |
5 000 SEK | 2018-01-12 22:46 |
700 SEK | 2018-01-11 22:38 |
600 SEK | 2018-01-11 21:13 |
550 SEK | 2018-01-11 20:30 |
100 SEK | 2018-01-11 19:22 |
100 SEK | Startpris |