Carl Gustaf Fyrwald, verksam i Stockholm 1776-1816. Bronserad och förgylld. Dekorerad med pärlbård. Krönt med rosett och medaljong med Gustav III. Stämplad CGF och med Stockholms hallstämpel. Senare bronsering och förgyllning, krön med lagning, mindre dekorbortfall. (Höjd 154, bredd 58)
6 800 SEK | 2018-02-04 11:57 |
6 600 SEK | 2018-02-04 11:21 |
6 200 SEK | 2018-02-03 17:05 |
5 600 SEK | 2018-02-03 19:17 |
5 200 SEK | 2018-02-03 10:30 |
5 000 SEK | 2018-02-02 20:11 |
3 800 SEK | 2018-02-03 01:09 |
2 100 SEK | 2018-02-02 16:10 |
1 900 SEK | 2018-02-02 08:49 |
950 SEK | 2018-02-01 21:41 |
300 SEK | 2018-02-01 20:44 |
150 SEK | 2018-02-01 19:49 |
100 SEK | 2018-02-01 19:16 |
100 SEK | Startpris |