Matskedar 12st, Matgafflar 12st och matknivar 8+4
Förrättsgafflar 12st, förrättsknivar 12st och förrättsskedar 4st
Smörgåsknivar 12st, smörgåsgafflar 13st och smörknivar 4st
Knivarna med rostfria blad.
Bruksslitage, repor.
Knivarnas längd 17-20-23. Vikt exklusive knivar 2100g, knivarnas vikt 1660g.