Bordsgafflar 12st, bordsskedar 12st samt 12st bordsknivar.
Förrättsgafflar 12st, förrättsknivar 12st, smörknivar 4st samt såsslev.
Knivarna med rostfria blad.
Några serveringsbestick i nysilver medföljer.
Bruksslitage, bl.a. med repor.
Vikt exklusive knivar 1170g., knivarnas vikt 1260g.