Med blomdekor och förgyllning.
Djupa tallrikar 24st, mattallrikar 22st, förrättstallrikar 18st, assietter 21st, uppläggningsfat 11st, såskannor 2st samt terriner 2st.
Smärre förgyllningsslitage, enstaka nagg.
Längd 18-35.