10. Kakelugn, rokoko, 1700-tal

Fajans. Glaserad keramik, med handmålad dekor av blomster. Med dragspjäll och spislucka. Ej monterad, komplett eller genomgången. Skador/lagningar. (De större plattornas storlek ca.30x23) Plattor/delar från andra 1700-tals kakelugnar medföljer.

Varunr 259470

19 Augusti 2018 12:00

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 26 000 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

25 500 SEK2018-08-19 11:58
15 000 SEK2018-08-18 00:23
10 500 SEK2018-08-17 14:11
4 000 SEK2018-08-17 02:18
3 600 SEK2018-08-16 23:21
3 400 SEK2018-08-16 22:45
3 000 SEK2018-08-16 22:28
1 300 SEK2018-08-16 19:42
1 100 SEK2018-08-16 19:22
100 SEK Startpris

2018-08-19 Månadsauktion, Söndag 19 augusti Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms