Blåglaserad keramik och brons. Med dekor av keruber, drakhuvuden och växtlighet. Bordsur med Lenzkirchverk. Kandelabrarna för sju ljus vardera. Två ljusmanschetter med lagning. Proveniens: Niss Oscar Jonssons dödsbo, grundaren av JOFA, Malung.(Höjd 75-81)
12 500 SEK | 2018-09-09 11:01 |
12 500 SEK | 2018-09-09 11:55 |
8 800 SEK | 2018-09-09 09:30 |
8 200 SEK | 2018-09-09 02:58 |
3 200 SEK | 2018-09-06 22:12 |
900 SEK | 2018-09-06 20:04 |
800 SEK | 2018-09-06 19:57 |
350 SEK | 2018-09-06 19:21 |
100 SEK | Startpris |