Erik Ernander, Uppsala. Med graverad dekor och monogram. Vriden fot med pärlbård. Invändigt förgylld. Botten med infälld riksdaler, 1776. Otydlig årsstämpel. Bulor, fotfäste med lagning. (Höjd 21, vikt 471g.)
3 800 SEK | 2018-09-30 11:58 |
3 600 SEK | 2018-09-30 11:17 |
3 400 SEK | 2018-09-30 09:08 |
2 600 SEK | 2018-09-28 19:29 |
1 800 SEK | 2018-09-27 21:42 |
1 300 SEK | 2018-09-27 21:48 |
1 100 SEK | 2018-09-27 18:48 |
1 100 SEK | 2018-09-27 18:49 |
100 SEK | Startpris |