För sex ljus och sparljus. Stomme i mässing, med dekor av lejonmaskaroner i förgylld brons. Behängd med slipade prismor. Dubbla plymer. Enstaka prismor saknas, senare elektrifierad. Proveniens: Skohandlare Gunnar Andersson, Ludvika. Inköpt vid auktion på Sörviks herrgård på slutet av 1960-talet. Sedan i arv till nuvarande ägare. (Höjd 100)
25 000 SEK | 2018-11-11 12:01 |
24 500 SEK | 2018-11-11 11:40 |
22 500 SEK | 2018-11-11 11:44 |
21 500 SEK | 2018-11-10 18:55 |
20 000 SEK | 2018-11-10 17:23 |
14 500 SEK | 2018-11-09 15:50 |
8 400 SEK | 2018-11-09 18:02 |
7 200 SEK | 2018-11-09 17:28 |
6 800 SEK | 2018-11-08 21:23 |
6 400 SEK | 2018-11-09 14:57 |
5 600 SEK | 2018-11-09 13:52 |
5 200 SEK | 2018-11-09 10:47 |
1 400 SEK | 2018-11-08 22:03 |
1 200 SEK | 2018-11-08 21:29 |
1 000 SEK | 2018-11-08 20:13 |
150 SEK | 2018-11-08 21:08 |
100 SEK | Startpris |