Med blomdekor och förgyllning. Reliefdekor och konturerat brätte. Mattallrikar 6st, djupa tallrikar 6st, förrättstallrikar 6st, såsskål samt serveringskarott. En förrättstallrik med fotnagg, tillverkningsdefekter. Proveniens: Niss Oscar Jonssons dödsbo, grundaren av JOFA, Malung. (Mattallrikarnas diameter 25)
3 200 SEK | 2018-11-09 15:32 |
3 000 SEK | 2018-11-11 08:21 |
1 000 SEK | 2018-11-10 15:47 |
350 SEK | 2018-11-09 20:37 |
150 SEK | 2018-11-09 00:33 |
100 SEK | 2018-11-08 20:36 |
100 SEK | Startpris |