3. Alexander Roslin, tillskriven

Olja på duk, kvinnoporträtt. Osignerad. Duklagning, ställvis krackelryr. Tidigare såld 2016 på Dorotheum, Wien, med utropsnummer 322 vid auktionen "Old Master Paintings". Då tillskriven Alexander Roslin, och föreslås vara ett tidigt verk från konstnärens period i Frankrike. (67x53)

Varunr 269334

9 December 2018 12:00

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK 56 000 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK

50 500 SEK2018-12-09 11:56
50 000 SEK2018-12-09 11:58
44 000 SEK2018-12-09 11:57
32 000 SEK2018-12-08 13:53
29 500 SEK2018-12-05 21:03
27 000 SEK2018-12-07 18:18
24 000 SEK2018-12-06 09:53
21 500 SEK2018-12-05 23:57
20 500 SEK2018-12-05 21:21
100 SEK Startpris

2018-12-09 Månadsauktion, Söndag 9 december Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.13.00-16.00 Lördag kl.11.00-14.00 Söndag kl.10.00-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms