Olja på duk, kvinnoporträtt. Osignerad. Duklagning, ställvis krackelryr. Tidigare såld 2016 på Dorotheum, Wien, med utropsnummer 322 vid auktionen "Old Master Paintings". Då tillskriven Alexander Roslin, och föreslås vara ett tidigt verk från konstnärens period i Frankrike. (67x53)
50 500 SEK | 2018-12-09 11:56 |
50 000 SEK | 2018-12-09 11:58 |
44 000 SEK | 2018-12-09 11:57 |
32 000 SEK | 2018-12-08 13:53 |
29 500 SEK | 2018-12-05 21:03 |
27 000 SEK | 2018-12-07 18:18 |
24 000 SEK | 2018-12-06 09:53 |
21 500 SEK | 2018-12-05 23:57 |
20 500 SEK | 2018-12-05 21:21 |
100 SEK | Startpris |