Väska klädd i peccaryskinn. Lock samt invändigt förgyllda. Inredning bestående av två burkar med skruvlock, 4st askar i silver, 2st borstar samt ask i skinn. Guldpräglad ägarstämpel, Axel Jonsson, direktör för svenska amerikalinjen. Väska och samtliga detaljer stämplade. Väskan med slitage, fläckar och hörnskador. Mindre bulor. (Silverdetaljernas vikt 1205g, väskans mått 33x22)
31 500 SEK | 2019-03-17 12:01 |
31 000 SEK | 2019-03-17 12:01 |
18 000 SEK | 2019-03-17 11:28 |
10 500 SEK | 2019-03-17 08:17 |
6 600 SEK | 2019-03-16 22:43 |
6 000 SEK | 2019-03-15 10:15 |
5 800 SEK | 2019-03-08 16:55 |
5 400 SEK | 2019-03-15 09:17 |
4 200 SEK | 2019-03-14 19:41 |
1 200 SEK | 2019-03-14 19:23 |
100 SEK | Startpris |