Fasetterad form. Lockknopp i form av frukt. Handtag av ebenholts. Modellen utställd på Stockholmsutställningen 1930. Handtag med slitage, ytrepor. (Höjd 18,5, 485g.)
3 600 SEK | 2019-03-17 09:19 |
3 400 SEK | 2019-03-17 11:09 |
3 200 SEK | 2019-03-16 15:46 |
2 300 SEK | 2019-03-08 16:40 |
1 100 SEK | 2019-03-14 20:08 |
500 SEK | 2019-03-14 19:45 |
150 SEK | 2019-03-14 19:28 |
100 SEK | Startpris |