Snäckformad. Bård med reliefdekor av blomster. Lock med infälld lapis lazuli, invändigt förgyllt. Otydliga stämplar. I etui. Lagningar, mindre bulor, lockets insida med nagg. (Längd 6,5, vikt 47g.)
3 000 SEK | 2019-04-06 12:41 |
2 900 SEK | 2019-04-04 17:45 |
2 400 SEK | 2019-04-05 20:37 |
2 200 SEK | 2019-04-05 19:47 |
1 200 SEK | 2019-04-05 19:46 |
1 000 SEK | 2019-04-05 17:48 |
900 SEK | 2019-04-04 22:29 |
100 SEK | Startpris |