Gurris Tönnesen, Ystad. Rakt skaft, krönt med bladornament och dekorringar. Blad och skaft med graverad dekor. Spår av förgyllning. Stämplad med bomärke. Blad med mindre lagning. (Längd 14,5, vikt 39g.)
8 800 SEK | 2019-04-28 11:51 |
8 600 SEK | 2019-04-28 11:27 |
8 000 SEK | 2019-04-28 11:46 |
6 200 SEK | 2019-04-27 20:43 |
6 000 SEK | 2019-04-28 06:55 |
1 500 SEK | 2019-04-26 10:26 |
850 SEK | 2019-04-25 22:52 |
750 SEK | 2019-04-26 06:19 |
650 SEK | 2019-04-25 21:57 |
450 SEK | 2019-04-25 21:06 |
400 SEK | 2019-04-25 20:31 |
350 SEK | 2019-04-25 20:24 |
150 SEK | 2019-04-25 20:09 |
100 SEK | Startpris |