Erik Ernander, Uppsala. Med graverad dekor och monogram. Vriden fot med pärlbård. Invändigt förgylld. Botten med infälld riksdaler från 1776. Otydlig årsstämpel. Bulor, fotfäste med lagning. (Höjd 21, vikt 471g.)
3 600 SEK | 2019-09-06 08:03 |
3 400 SEK | 2019-09-07 22:14 |
3 000 SEK | 2019-09-05 21:50 |
1 800 SEK | 2019-09-05 19:20 |
200 SEK | 2019-09-05 20:47 |
100 SEK | 2019-09-05 19:17 |
100 SEK | Startpris |