Boett av Peter Strömqvist, Stockholm. Med trois coleurs och rik reliefdekor av bl.a. blomsterurna. Urverket signerat och daterat no.68. Emaljerad urtavla. Tidigare proveniens Jan Westas, Äppelbo. Nyckel saknas. Urtavla med repor, bruksslitage. (Diameter 40mm, totalvikt 43,2g.)
8 000 SEK | 2019-09-29 10:10 |
7 800 SEK | 2019-09-26 21:50 |
7 000 SEK | 2019-09-28 22:03 |
6 200 SEK | 2019-09-26 21:43 |
5 200 SEK | 2019-09-26 21:06 |
4 400 SEK | 2019-09-26 19:49 |
450 SEK | 2019-09-26 19:43 |
350 SEK | 2019-09-26 19:38 |
250 SEK | 2019-09-26 19:34 |
150 SEK | 2019-09-26 19:33 |
100 SEK | Startpris |