Handmålad dekor av blomster och karpfiskar. Med etikett från Christies, "The nanking cargo", då som lot 1503. Små kantnaggar, färgslitage, fotringsnagg. (Diameter 45,5, höjd 7)
4 000 SEK | 2019-10-20 11:56 |
3 800 SEK | 2019-10-04 10:57 |
3 800 SEK | 2019-10-20 10:39 |
3 400 SEK | 2019-10-19 20:31 |
2 000 SEK | 2019-10-19 18:31 |
1 500 SEK | 2019-10-18 20:06 |
1 100 SEK | 2019-10-17 19:56 |
100 SEK | Startpris |