Förgylld och mörkpatinerad brons. Urhuset buret av häst. Urtavlan märkt Le Grand a Paris. Senare urverk, urhusfäste saknar en skruv/ostadigt, urtavla med emaljskador. (Höjd 28,5, bredd 18)
6 600 SEK | 2019-10-20 11:53 |
6 400 SEK | 2019-10-19 01:00 |
6 400 SEK | 2019-10-20 11:54 |
4 000 SEK | 2019-10-19 18:36 |
2 300 SEK | 2019-10-19 14:11 |
1 700 SEK | 2019-10-19 10:44 |
1 500 SEK | 2019-10-17 21:23 |
700 SEK | 2019-10-18 11:16 |
600 SEK | 2019-10-17 23:24 |
500 SEK | 2019-10-17 21:17 |
150 SEK | 2019-10-17 19:06 |
100 SEK | 2019-10-17 18:24 |
100 SEK | Startpris |