Fat och skålfat, bl.a. Zadoch Bergenholtz. Fat med graverad datering 1778. Grötskål 1773, samt kaffekanna, Tyskland, daterad 1845. Slitage, bulor, lagningar. (Största diameter 38)
650 SEK | 2019-10-20 12:01 |
600 SEK | 2019-10-20 11:13 |
500 SEK | 2019-10-18 23:23 |
350 SEK | 2019-10-18 21:55 |
100 SEK | 2019-10-17 23:46 |
100 SEK | Startpris |