2. Bestickuppsättning 64 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB, 1960-tal

Matskedar 12st, matgafflar 12st, matknivar 12st, kaffeskedar 11st, moccaskedar 12st, smörgåsgafflar 2st, smörknivar 2st samt tårtspade. Knivarna med rostfria blad. Bruksslitage, repor. (Knivarnas längd 20, vikt exklusive knivar 1420g., knivarnas vikt 855g.)

Sale No 296517
Highlight!

Auction closed!
10 November 2019 12:00

Hammer price18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 9 200 SEK18 00 SEK19 00 SEK

Bidding

9 200 SEK2019-11-10 08:46
9 000 SEK2019-11-10 10:49
8 000 SEK2019-11-10 08:45
7 000 SEK2019-11-09 16:48
5 600 SEK2019-11-08 16:10
5 400 SEK2019-11-08 01:26
4 000 SEK2019-11-08 10:02
3 600 SEK2019-11-07 22:01
3 600 SEK2019-11-07 23:30
3 000 SEK2019-11-07 23:22
2 200 SEK2019-11-07 21:01
200 SEK2019-11-07 21:08
100 SEK2019-11-07 19:27
100 SEK Start price

2019-11-10 Månadsauktion, Söndag 10 november Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service