Kaffekoppar med fat 2st, med handmålad dekor av blomsterbuketter, 1772 samt gräddkanna, med handmålad dekor av kerub, 1761, målarsignatur PA. Förgyllningsslitage, faten med lagingar och retuscher, en kaffekopp med lagad hänkel. (Kopparnas höjd 6, diameter 6, gräddkannans höjd 8)
1 500 SEK | 2019-11-10 12:01 |
1 400 SEK | 2019-11-10 11:40 |
1 000 SEK | 2019-11-10 10:37 |
750 SEK | 2019-11-07 22:04 |
600 SEK | 2019-11-07 19:45 |
450 SEK | 2019-11-07 20:52 |
350 SEK | 2019-11-07 19:51 |
100 SEK | Start price |