21. Servisdelar 3st, Sèvres, Paris, 1700-tal

Kaffekoppar med fat 2st, med handmålad dekor av blomsterbuketter, 1772 samt gräddkanna, med handmålad dekor av kerub, 1761, målarsignatur PA. Förgyllningsslitage, faten med lagingar och retuscher, en kaffekopp med lagad hänkel. (Kopparnas höjd 6, diameter 6, gräddkannans höjd 8)

Sale No 297824

Auction closed!
10 November 2019 12:00

Hammer price20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK 1 500 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK

Bidding

1 500 SEK2019-11-10 12:01
1 400 SEK2019-11-10 11:40
1 000 SEK2019-11-10 10:37
750 SEK2019-11-07 22:04
600 SEK2019-11-07 19:45
450 SEK2019-11-07 20:52
350 SEK2019-11-07 19:51
100 SEK Start price

2019-11-10 Månadsauktion, Söndag 10 november Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service