4. Ljusstakar ett par, tenn, gustavianska, 17/1800-tal

Hans Wicksten, Västerås. Kolonnformade pipor. Kvadratisk fotplatta på fyra linsfötter. Löstagbara manschetter. Dekorerade med pärlbård. En fot med lagning, en manschett med förstärkning, en manschett fastlödd. Bulor. (Höjd 25,5)

Varenr 296741
Udvalgt

10 November 2019 12:00

Hammerslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 4 800 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

4 800 SEK2019-11-10 12:00
4 600 SEK2019-11-10 11:59
4 400 SEK2019-11-10 11:58
3 000 SEK2019-11-09 20:57
2 200 SEK2019-11-07 21:20
1 200 SEK2019-11-07 23:13
700 SEK2019-11-07 22:55
600 SEK2019-11-07 21:50
350 SEK2019-11-07 20:50
250 SEK2019-11-07 19:28
150 SEK2019-11-07 19:28
100 SEK Startpris

2019-11-10 Månadsauktion, Söndag 10 november Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms