47. Dosa med lock, sterlingsilver, troligen Tyskland, 1900-talets första del

Med rikt emaljerad dekor. Lock med infattade markasiter. Invändigt förgylld. (Höjd 1,5, längd 8,5, vikt 107g.)

Sale No 298296
Highlight!

Auction closed!
8 December 2019 12:30

Hammer price26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 5 600 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK

Bidding

5 600 SEK2019-12-07 23:08
5 400 SEK2019-12-08 12:28
4 600 SEK2019-12-07 16:46
1 400 SEK2019-12-05 20:45
1 000 SEK2019-12-05 15:40
800 SEK2019-12-05 12:50
150 SEK2019-12-05 05:30
100 SEK Start price

2019-12-08 Månadsauktion, Söndag 8 december Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service