Björk. Med skuren dekor av blomslingor. Lock med lagning/komplettering. Mindre torrsprickor. (Höjd 19)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
5 800 SEK | 2020-03-15 11:18 |
5 600 SEK | 2020-03-15 11:55 |
4 600 SEK | 2020-03-15 10:40 |
4 000 SEK | 2020-03-15 10:41 |
2 200 SEK | 2020-03-15 09:28 |
1 800 SEK | 2020-03-14 23:58 |
1 200 SEK | 2020-03-13 11:07 |
1 000 SEK | 2020-03-12 22:51 |
150 SEK | 2020-03-12 21:22 |
100 SEK | 2020-03-12 19:19 |
100 SEK | Startpris |