Olja på kopparplåt, jesu födelse. Osignerad. Mindre färgbortfall. Ram i barockstil med färgslitage. (21x16)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
7 200 SEK | 2020-04-05 12:06 |
7 000 SEK | 2020-04-05 12:05 |
3 200 SEK | 2020-04-05 11:28 |
3 000 SEK | 2020-04-05 11:31 |
2 800 SEK | 2020-04-05 10:38 |
2 400 SEK | 2020-04-05 11:17 |
2 200 SEK | 2020-04-04 16:32 |
2 000 SEK | 2020-04-04 13:40 |
1 600 SEK | 2020-04-03 21:52 |
1 500 SEK | 2020-04-03 09:53 |
1 100 SEK | 2020-04-02 23:49 |
300 SEK | 2020-04-02 19:36 |
100 SEK | Start price |