Mässing. Rund form. Med graverad dekor av växtslingor och baksida med blomsterurna. Lock med låshasp. Antik tennlagning. (Diameter 9,5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
3 400 SEK | 2020-04-05 11:55 |
3 200 SEK | 2020-04-05 11:58 |
1 900 SEK | 2020-04-05 10:01 |
1 500 SEK | 2020-04-05 09:25 |
1 400 SEK | 2020-04-04 22:44 |
1 100 SEK | 2020-04-04 09:23 |
950 SEK | 2020-04-04 20:00 |
800 SEK | 2020-04-03 13:00 |
450 SEK | 2020-04-03 19:05 |
250 SEK | 2020-04-03 09:33 |
150 SEK | 2020-04-02 21:36 |
100 SEK | 2020-04-02 19:12 |
100 SEK | Start price |