Skulpterat och bemålat trä. Bevingad figur. Nötningar, färgslitage. (Höjd 22, bredd 31)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
11 500 SEK | 2020-04-04 08:45 |
11 000 SEK | 2020-04-04 16:31 |
7 000 SEK | 2020-04-03 19:30 |
1 200 SEK | 2020-04-03 17:22 |
1 000 SEK | 2020-04-03 14:22 |
550 SEK | 2020-04-03 09:51 |
200 SEK | 2020-04-02 20:14 |
150 SEK | 2020-04-02 19:24 |
100 SEK | 2020-04-02 19:18 |
100 SEK | Start price |