Nysilver. Lock med genombruten dekor. Invändigt med behållare för olja i opalinglas. Fyra rutor med figurscener. Försilvringsslitage, mindre bulor. (Höjd 21)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
1 400 SEK | 2020-04-05 11:58 |
1 300 SEK | 2020-04-05 11:43 |
1 100 SEK | 2020-04-04 06:58 |
1 000 SEK | 2020-04-04 11:32 |
900 SEK | 2020-04-02 20:05 |
550 SEK | 2020-04-03 21:19 |
300 SEK | 2020-04-03 15:09 |
200 SEK | 2020-04-02 20:49 |
100 SEK | Start price |