Skuret och bemålat trä, ljusarmar i mässing. Ljusarmsfästen omarbetade, ljusarmarna troligen ej ursprungliga, ursprungligen med central dekordel, färgslitage. (Höjd 44)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
6 400 SEK | 2020-04-05 08:46 |
6 400 SEK | 2020-04-05 11:06 |
6 200 SEK | 2020-04-05 10:09 |
5 400 SEK | 2020-04-04 23:58 |
4 400 SEK | 2020-04-04 11:07 |
4 200 SEK | 2020-04-04 08:30 |
4 000 SEK | 2020-04-04 07:30 |
2 200 SEK | 2020-04-03 15:11 |
1 800 SEK | 2020-04-02 23:51 |
1 500 SEK | 2020-04-02 22:50 |
150 SEK | 2020-04-02 19:25 |
100 SEK | 2020-04-02 19:19 |
100 SEK | Start price |