55. Snushund, 1800-tal

Skulpterad masurbjörk. I form av vilande hund. (Längd 7,5)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.

Varenr 308677
Udvalgt

5 April 2020 12:00

Hammerslag15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 4 200 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK

4 200 SEK2020-04-05 10:53
4 000 SEK2020-04-05 11:58
2 700 SEK2020-04-05 09:40
2 100 SEK2020-04-04 22:47
1 900 SEK2020-04-04 21:36
1 700 SEK2020-04-04 16:50
1 400 SEK2020-04-03 17:28
1 000 SEK2020-04-02 20:07
900 SEK2020-04-02 21:45
450 SEK2020-04-02 20:56
200 SEK2020-04-02 19:29
100 SEK Startpris

2020-04-05 Månadsauktion , Söndag 5 april kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Vänligen kontakta oss för att boka tid för visning. Vi kommer att ha flera visningstider och antalet besökare per visningstillfälle är begränsat.

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms