Skulpterat och bemålat trä. Med halsband i silver, stämplat av Johan Petter Hjulström, Västerås (Verksam 1823-1876). (Längd 17,5)
Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.
8 400 SEK | 2020-04-05 11:08 |
8 200 SEK | 2020-04-05 09:55 |
6 200 SEK | 2020-04-05 10:25 |
3 800 SEK | 2020-04-05 09:24 |
2 700 SEK | 2020-04-05 09:15 |
2 200 SEK | 2020-04-04 16:45 |
1 900 SEK | 2020-04-03 17:23 |
1 000 SEK | 2020-04-02 20:05 |
800 SEK | 2020-04-02 21:20 |
100 SEK | 2020-04-02 19:15 |
100 SEK | Start price |