11. Sockerskrin i silver, troligen Ryssland, 1700-tal

Oval form. På fyra ornamenterade fötter. Rikt driven blomdekor. Lock med lagerkrans och porträtt, troligen föreställande Peter I. Med åldermansrankor. Spår av stämplar. (Höjd 13, bredd 17, vikt 515g.)

Varenr 311076
Udvalgt

26 April 2020 12:00

Hammerslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 9 200 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK

9 200 SEK2020-04-26 04:01
9 000 SEK2020-04-26 09:44
6 800 SEK2020-04-25 16:10
6 400 SEK2020-04-25 13:10
1 000 SEK2020-04-23 19:06
800 SEK2020-04-23 19:02
100 SEK Startpris

2020-04-26 Månadsauktion , Söndag 26 april Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms