Förgyllt parerskydd med dekor av flottans emblem. Avslut i form av lejonhuvud. Balja i läder och mässing. Klinga med etsad dekor och text "Fäderneslandet". Med portepe. Handtagets lindning delvis löst. Bruksslitage. (Total längd 90)
5 400 SEK | 2020-04-26 12:03 |
5 200 SEK | 2020-04-26 11:33 |
5 000 SEK | 2020-04-24 21:58 |
3 000 SEK | 2020-04-24 22:45 |
2 200 SEK | 2020-04-24 12:37 |
1 800 SEK | 2020-04-24 11:31 |
800 SEK | 2020-04-24 09:20 |
100 SEK | Start price |