13. Matservisdelar 25st, Kina, Qianlong, 1700-tal

Med så kallat Fitzhugh-mönster. Mattallrikar 15st, förrättstallrikar 2st, assietter 3st, uppläggningsfat 4st samt terrin med lock. Naggar, några delar med spricka, repor. (Tallrikarnas diameter 25)

Sale No 317110
Highlight!

Auction closed!
26 July 2020 12:00

Hammer price3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK 10 500 SEK16 00 SEK17 00 SEK

Bidding

6 000 SEK2020-07-26 11:56
5 800 SEK2020-07-26 11:18
5 600 SEK2020-07-26 09:21
4 200 SEK2020-07-26 10:31
3 400 SEK2020-07-26 10:14
2 100 SEK2020-07-25 20:20
2 000 SEK2020-07-25 11:36
1 500 SEK2020-07-24 11:07
1 100 SEK2020-07-24 10:15
650 SEK2020-07-24 08:43
550 SEK2020-07-24 00:10
500 SEK2020-07-23 20:18
450 SEK2020-07-23 23:24
150 SEK2020-07-23 23:16
100 SEK Start price

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service