6. Väggtelefon, LM Ericsson & co., Stockholm, 1800-talets slut

Mahogny. Med svärtade lister. Detaljer i förnicklad metall och mässing. Märkt med mässingsplakett. Slitage, märken, enstaka bortfall. (Höjd 66)

Sale No 316247
Highlight!

Auction closed!
26 July 2020 12:00

Hammer price26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 62 000 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

Bidding

50 500 SEK2020-07-25 12:18
50 000 SEK2020-07-25 17:59
35 000 SEK2020-07-25 17:21
30 000 SEK2020-07-25 06:59
27 000 SEK2020-07-25 06:52
8 800 SEK2020-07-24 10:53
4 000 SEK2020-07-24 09:45
1 500 SEK2020-07-23 20:22
150 SEK2020-07-23 21:39
100 SEK Start price

2020-07-26 Månadsauktion , Söndag 26 juli Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Lördag den 25 juli kl.11-14.00 Söndag den 26 juli kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service