Graverad dekor. Knopp i form av blomma. Ornamenterat handtag. Enstaka småbulor, mindre lagning. (Höjd 29, vikt 1020g.)
Tidigare proveniens familjen Nydqvist, grundare till företaget Nohab, Nydqvist & Holm AB, Trollhättan, Villa Elfhög. Sedan genom arv inom familjen.
4 600 SEK | 2020-12-06 11:48 |
4 400 SEK | 2020-12-04 23:57 |
3 800 SEK | 2020-12-02 22:19 |
2 300 SEK | 2020-12-04 15:05 |
900 SEK | 2020-12-03 20:18 |
250 SEK | 2020-12-03 20:13 |
100 SEK | Start price |