Olja på duk, Gullöfallet Trollhättan. Signerad och daterad 78. Smärre krackelering. (37x47)
Tidigare proveniens familjen Nydqvist, grundare till företaget Nohab, Nydqvist & Holm AB, Trollhättan, Villa Elfhög. Sedan genom arv inom familjen.
16 500 SEK | 2020-12-06 11:03 |
16 000 SEK | 2020-12-06 11:43 |
10 000 SEK | 2020-12-06 11:37 |
5 400 SEK | 2020-12-06 10:17 |
5 200 SEK | 2020-12-04 15:05 |
4 000 SEK | 2020-12-04 16:11 |
3 200 SEK | 2020-12-04 14:27 |
2 900 SEK | 2020-12-03 23:33 |
2 800 SEK | 2020-12-03 16:20 |
2 600 SEK | 2020-12-03 19:41 |
2 100 SEK | 2020-12-02 22:38 |
1 200 SEK | 2020-12-03 10:08 |
150 SEK | 2020-12-02 21:41 |
100 SEK | Start price |